ΕΓΓΡΑΦΑ ΚΑΙ ΟΔΗΓΙΕΣ

Τα προγράμματά μας απευθύνονται σε μαθητές Δημοτικού (Τρίτης,Τετάρτης, Πέμπτης και Έκτης Τάξης) και σε μαθητές Γυμνασίων και Λυκείων.

Τα έξοδα μετακίνησης βαραίνουν την αντίστοιχη Σχολική Μονάδα.

ΤΑ ΕΓΓΡΑΦΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΜΕ e-mail ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ

1.Κατάσταση* με τα ονόματα των μαθητών (συνημμένο υπόδειγμα 1).

2.Κατάσταση* με τα στοιχεία των εκπαιδευτικών (συνημμένο υπόδειγμα 2).

ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ:

1.Πρακτικό Συλλόγου διδασκόντων για την εκπαιδευτική επίσκεψη εκπαιδευτικών με τους μαθητές τους στο Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Σικυωνίων.

Προσοχή : Στο πρακτικό, εκτός των άλλων, θα πρέπει να αναγράφει ότι

«?. ο Σύλλογος δίνει έγκριση στους εκπαιδευτικούς να συμμετάσχουν στο Πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης του ΚΠΕ Σικυωνίων με τίτλο «?..» , συνοδευόμενοι από την περιβαλλοντική ομάδα μαθητών ?. ». Επίσης να αναφέρεται ότι η μετακίνηση θα γίνει στο Κ.Π.Ε. Σικυωνίων και όχι στο Κιάτο ή  στο Κλημέντι ή οτιδήποτε άλλο.

*Οι καταστάσεις να είναι υπογεγραμμένες και σφραγισμένες από το Διευθυντή του Σχολείου.

2.Έγκριση μετακίνησης από τη Δ/νση  Εκπ/σης του νομού σας, στην οποία θα αναγράφεται οπωσδήποτε ότι η μετακίνηση γίνεται στο ΚΠΕ Σικυωνίων.

*Κάντε click παρακάτω για να κατεβάσετε τα συνημμένα υποδείγματα 1 και 2 καθώς και τις οδηγίες πεδίου(χώρου εκτέλεσης προγράμματος)